Prosinec 2011

Osamocená čokoládka.

24. prosince 2011 v 12:48 | Jeanne. |  Co se jinam nevešlo...
V adventním kalendáři již zbývá pouze poslední okénko, které není otevřené. V něm se ukrývá poslední čokoládka. Ale nebude tam dlouho sama, za chvíli ji prsty ruky šmátralky vysvobodí a ona zpod čísla 24 konečně vykoukne. Přátelé... jsou tu Vánoce.
Nebudu a nechci vás zde unavovat zbytečně dlouhými litaniemi, klišovitými rýmovanými přáními (i když jsem je i já letos odesemeskovala), ale pouze a krátce:

Krásné a pohodové prožití svátků, nespolkněte kost, moc se nepřecpěte cukrovím, balící papír z dárků trhejte alespoň trochu šetrně, nepodpalte stromeček, na Silvestra slavte přiměřeně a úspěšně vstupte do nového roku.

Veselé Vánoce. :)

Jó, již za čtrnáct dní bude po všem.

11. prosince 2011 v 15:42 | Jeanne. |  Co se jinam nevešlo...
Hej hej hej, zdravím. A přeji hezkou třetí adventní neděli.
V průběhu týdne jsem se mohla radovat z několika málo snášejících se mrazivých vloček, které však po dopadu pohltily kaluže. Sakriš zimo, kde jsi?
V pátek jsem vytáhla vykrajovátka, váleček, vál, mouku, mixér a další potřebné věci. Konečně jsem se pustila do pečení. Pekla jsem devět hodin. Mám zatím šest druhů, přístí týden budu dělat ještě dva či tři. Vůně byla úžasná. Dnes jsem je hned ráno kontrolovala - ano, rozležely se. Jak řekl taťka: ,,Už jsi upekla cukroví - Vánoce jsou vážně tady.'' Mám tě ráda, tati.
Včera jsem slavila taťkovi narozky. Povídali jsme, popíjeli a oddávali se odžerství. Uvědomila jsem si, jak miluji ty nejdůležitější lidi kolem mě. Ty nejskvělejší lidi kolem mě. Děkuji vám za to, že jste.
Dnes již můžeme zapálit tři čtvrtiny adventního věnce.
Ano, už se to blíží. A za čtrnáct dní již bude 25. 12. a každý bude hned po probuzení zkoumat stále dokola a dokola tu hromadu dárků co dostal. Já si nepřála nic. A je mi dobře.
A všude se již krčí vánoční zelenáči a čekají na svůj nový domov. Někteří čekají na ukrytí do bytů na balkonech, jiní si již užívají linoucího se tepla a někteří v lese ještě netuší, že brzo už nebudou mezi svými kamarády.
Už jste u sebe nějakého nového nájemce ubytovali? A taky důsledně kontrolujete proces rozkládání cukroví? A co vaše vánoční přání?
A pod perexem je několik fotek. K zobrazení v plné velikosti stačí pravým tlačítkem kliknout a zvolit Otevřít obrázek.
Adios a... mějte se nádherně.


Neděle a nálož grafiky.

4. prosince 2011 v 12:21 | Jeanne. |  Co se jinam nevešlo...
Krásnou druhou adventní neděli všem.
Po probuzení odhrnu záclonu, jen abych se ujistila, že stále nenapadl sníh. A nemýlím se. Ranní úsměv se tedy nekonná. Pustím televizi a zahledím se do předvánočních filmů, jak amerických, tak českých. Uvařím čaj, plánuji pečení cukroví a vnímám vůni domova. Jen kdyby chtěl venku za oknem fičet vítr, vál by nám sníh až na okenní tabulky a kamarád mráz by po nich kreslil nejrůznější ornamenty.
Zítra naší vesnici navštíví Mikuláš, rozsvítí se stromek a já budu hlavním fotografem. Pokud se fotky povedou, nějaké jsem později vložím. Děti již dychtivě sepisují přání Ježíškovi, některým jakoby snad slzy už chtěly téci teď, i když čerti jsou stále hluboko v pekle a jiným se stýská po létě.
Těším se na večer, až mi zde budou plápolat dva oranžovo-žluté plamínky, provoní mi pokoj skořice a venku se do tmy rozzáří nejrůznější barvy.
Pod perexem je opravdu hodně, hodně grafiky - můj rekord. Prosím kritiku. (A stačí na vše kliknout.)
Dnes máme Barboru. Umístil již někdo své větvičky do vázy? A jak se těšíte či netěšíte na Mikuláše? A píše vůbec ještě někdo dopis Ježíškovi?


První prosinec.

1. prosince 2011 v 18:47 | Jeanne. |  Co se jinam nevešlo...
Whitney Houston - I Will Always Love You
Zdravím všechny a zároveň vítám prosinec. Přikráčel k nám s lehkostí a potichu. Za dveřmi již nervózně přešlapuje Mikuláš s celou partou svých pomocníků a ještě před ním se na svojí návštěvu připravuje svatá Barbora. Děti se těší na nadílku, procvičují své recitační umění a vyhlíží z okna sníh. Jakoby prosinec někde zapomněl ty drobounké ledové hvězdičky, které vykouzlí úsměv i těm největším bručounům. No tak! Čekáme tu na vás.
Všude již blikají světýlka, lampy se můžou chlubit svými šperky v podobě vánočních ozdob v nejrůznějších barvách, městské i vesnické stromky se také oblékly do zářících žároviček, které nám v očích tvoří jiskřičky.
Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
Pod perexem můžete nalézt jednu fotečku. Poctivě jsme podle tradice jednu svíčku minulou neděli zapálila. Vánoční atmosféra je s prvním prosincem už naprosto všude. Užívejte si jí a nestresujte se kvůli dárkům. Potěšíte i maličkostí a nejvíce láskou.
Další věcí pod perexem je colorizace. Mizerná colorizace. Pardon za trápení vašeho zraku.
Máte nějaké zímní zážitky? A jak u vás probíhá adventní příprava?
Tak tedy, zdar a sílu, krásné prožití večera a zase někdy tady.

______________________________________________________________________


© Jeanne. - Nepokradeš, vrať se kdykoli.
free counters